JINC groeit al 20 jaar met Accenture

Dit jaar vieren JINC en Accenture hun 20-jarig jubileum. Wat begon in Amsterdam-West, toen JINC nog ‘Campus Nieuw-West’ heette, is uitgegroeid tot een samenwerking die veel verder gaat dan financiële steun en deelname aan projecten. In de afgelopen tien jaar heeft Accenture JINC als organisatie versterkt met diverse pro bono-opdrachten, en daarmee bijgedragen aan een stevige basis voor verdere groei.

13 mei 2025

De Accenture Foundation en JINC: een gedeelde missie

In 2010 gingen de Accenture Foundation en JINC een officieel partnerschap aan. Al vóór die tijd was Accenture actief betrokken bij onze projecten, zoals het toenmalige Roefelen – nu bekend als Bliksemstage.

De Accenture Foundation heeft als doel lokaal maatschappelijke impact te realiseren, binnen twee strategische pijlers: Learning to Earning en People & Planet. Binnen Learning to Earning staat het begeleiden van jongeren centraal: hen via coaching en training ondersteunen op weg naar een goede plek op de arbeidsmarkt – juist voor die jongeren die een extra steuntje in de rug kunnen gebruiken. Een doelstelling die naadloos aansluit bij de missie van JINC.

Patricia Eijgelaar, board member van de Accenture Foundation en al 15 jaar werkzaam bij Accenture zegt: “Onze samenwerking sluit naadloos aan bij wie wij zijn als organisatie. Bij Accenture geloven we in het versterken van mensen en het kijken naar wat wél mogelijk is. We zijn enorm blij dat we vanuit de Accenture Foundation kunnen bijdragen aan de missie van JINC.”

Accenture versterkt JINC als organisatie

Accenture ziet niet alleen het belang van directe impact op leerlingen, maar investeert ook in de versterking van JINC als organisatie – wat uiteindelijk weer ten goede komt aan de jongeren. Iedereen groeit met JINC, maar dankzij deze samenwerking groeit JINC zélf ook.

In 2013 gaf Accenture een financiële impuls aan het toen nog nieuwe project Carrière Coach, dat inmiddels is uitgegroeid tot een onmisbaar onderdeel van onze leerlijn. Een ander bijzonder moment volgde in 2018, toen Accenture een sleutelrol speelde bij de oprichting van de JINC-vestiging in Zuid-Limburg.

Daarnaast voert Accenture al tien jaar pro bono-opdrachten uit die bijdragen aan de professionele ontwikkeling van JINC. Van de ontwikkeling van het project Digitale Vaardigheden tot functiedifferentiatie voor projectmedewerkers en projectleiders. Ook het voortraject van ons leerplatform JINCwijzer en de opzet van de JINC Academy zijn mede dankzij Accenture gerealiseerd. Alleen al in de afgelopen jaren zijn achttien van dit soort projecten uitgevoerd.

Accenture omarmd JINC van werkvloer tot aan de top

Accenture is betrokken bij alle JINC-projecten. Tijdens de Bliksemstages hebben leerlingen inmiddels vrijwel alle afdelingen binnen Accenture bezocht, met inspirerende vraagstukken: van “Hoe verkorten we de rij bij de kantine?” tot “Hoe veranderen holografische projecties ons werk?” Vooral Sollicitatietraining en Carriere Coach zijn zeer populair onder de werknemers en Accenture is vrijwel altijd onderdeel van JINC Baas van Morgen.

In de afgelopen vijf jaar hebben we dankzij Accenture 1.500 leerlingen bereikt, met inzet van bijna 100 verschillende collega’s – velen van hen keer op keer. En naast Amsterdam is Accenture ook actief in Utrecht, Heerlen en Eindhoven.

Lotje Bruin, vestigingsmanager van JINC Noord-Holland: “We ervaren dat JINC binnen Accenture écht wordt omarmd – van de werkvloer tot aan de top. Het is een partnerschap waar we als organisatie, zowel intern als extern, ontzettend veel aan hebben.”